2026. június 26., péntek

Házi napkelte

Tegnap felébredtem reggel fél 6 körül.
A nappali ablakának alsó részén egy narancssárga csík volt. Mivel ilyet még eddig nem láttam elhatároztam, hogy végignézek egy várható folyamatot, melyben  a fény adja majd a történetet.
A Nap később egyre inkább erőre kapott, átfénylett a redőny résein, elérte a fotelem is, és  egy csíkot húzott  a rajta lévő takaróra. Közelebb mentem hozzá, és láthattam ott a fény és az árnyék rajzolatát is.
A radiátor nyáron nem fontos, télen viszont nagyon is jó. Míg ebben a fotelben olvasok, érzem a melegét is. Melegebbet mint máshol a szobában, és néha ez a meleg úgy elaltat, hogy a könyv az ölembe csúszik. Aztán kereshetem azt az oldalt, ahol éppen tartottam.:)
A korai fényjáték után visszamentem a hálószobába még egy kicsit aludni. 
Ott a két ablaktábla közül az egyiket teljesen lehúztam, a másikon ritkára hagytam redőnyt. Napok óta így van, mert azt remélem, hogy nem nagyon melegszik fel a szoba ettől a védelemtől.
A beszűrődő napfény ott is megmutatta már magát, nekem pedig sikerült még  visszaaludnom.




    
    
     

     

      


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

zene

x

Tájékoztatás

Az Éva című blogon található képek saját fotók.

E-mail címem: editis@citromail.hu