2026. június 23., kedd

Kinti szárítások




A tavasz és a nyár az erkélyemen történő szárítások ideje. 
Nagy melegben egy-két óra kell csak teregetés után, és már hozhatom is be a ruhákat, a legkönnyebben megszáradó vékony blúzokat, az ágyneműt és közöttük a fehér lepedőket. 
Ez utóbbiak arra is jók, hogy kicsipeszelve erős napsütésben árnyékot adjanak a mögöttük lévő ablakoknak. 
Sok éve mindenhol van már redőnyöm, és most ezek segítenek a hőségben, hogy 1-2 fokkal hűvösebb lehessen bent. A lepedőket a napsütés ellen tehát már nem használom.
Ha kimegyek leszedni a megszáradt fehér ruhákat, akkor a színük és a szemembe sütő napfény annyira elvakít, hogy bejövetelem után alig látok. 
És én mégis ki-bejárkálok, mert kell a levegő illata a ruháimon. Inkább homályosan látok bent egy percig, csakhogy érezhessem majd magamon legalább rövid ideig azt a nem hivalkodó és inkább semlegesnek tűnő illatot.
Ha tényleg erre is akarok törekedni a kinti szárításokkal, akkor el kell felejtenem majd a Coccolino, Silan és Lenor nevű öblítőket.

4 megjegyzés:

  1. Évek óta nem használok öblítőt, nem szeretem az illatukat.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Vannak olyan illatúak közöttük, melyek engem nem zavarnak.
      Tudok a hátrányukról is, és inkább megszokásból ragaszkodom csak hozzájuk. Ezen változtathatok, remélem a megszokás nem ural annyira, hogy ne tudjam majd ezt megtenni.

      Törlés
  2. Semlegeset, enyhe illatúaka használok. (azt hiszem az öblítők antisztatizálnak is, nem csupán az illatok a lényeges🤔)Kint most tényleg pikk pakk megszárad minden.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Én is az antisztatizálás miatt használom, és puhább is minden tőle. Télen kell az illatanyaga is a benti szárításhoz, mert hosszabb ideig száradnak a ruhák, főleg a törölközök. Néha nemkívánatos illatuk is van, de csak akkor, ha tényleg hosszú ideig tart a vastagok szárítása.
      Én olyan fantázianevűeket használok, melyekben benne van, hogy: óceán, szellő, friss... stb. A virágillatúakat nem szeretem.
      Több a hátránya a kemikáliák miatt mint az előnye, és mint fent is írtam, mindig használtam öblítőt, és ez erős megszokás már.
      Még nem döntöttem arról, hogy mi legyen majd.

      Törlés

zene

x

Tájékoztatás

Az Éva című blogon található képek saját fotók.

E-mail címem: editis@citromail.hu