Vasárnap délelőtt 52.1C az erkélyemen, óh jaj, mi lesz még itt velünk őszig?!
Hamarosan elindulunk, majd meg is érkezünk. A kerthelyiségben sok-sok növény van, és várakozás közben nézegetem őket.
Felettünk kifeszített napernyők, alattuk mi vagyunk egy kicsit védve a fénytől. Mellettem rozmaring bokor, és én a tűszerű leveleit sülő húsra képzelem, és hol máshol, mint éppen azon a helyen.
Három pincérnő együtt hangosan felnevet. Jó kedvük van, sem a sok munka, sem a nagy meleg nem veszi el a vidámságukat, és ezt felismerve, mosolyra húzódik a szám.
Előttünk ásványvíz van, és éppen a Theodora nevű. Mindig is úgy éreztem, hogy az elnevezése telitalálat. A víz ebben a hőségben, ahogy a neve is mondja: "Isten ajándéka".
Majd fagyi kanalazása, kávézás, és egy tőlem pár méterre lévő karonülő pici gyerek nézegetése következik. A tarkóján a haja izzadtságtól nedves, a lába megállás nélkül kalimpál, az apuka közben ringatja, és biztos kezekkel tartja.
Egy hölgy előveszi a legyezőjét, és a csuklója elkezd kitartóan mozogni.
A telefonom akkor éppen 33C-t mutat Sopronban, de én többnek érzem, csalóka a hőmérséklet érzete.
Időnként megtörlöm a homlokom, és mikor a nedves papírzsebkendő elkezd már szakadozni, újat kell elővennem.
Kijövetelünkkor egy pillantást vetek még az étteremmel éppen szemben lévő volt gimnáziumom épületére, amely alig látszik a magas a fáktól. Én azonban kívül is és belül is jól ismerem, és ezt a tudásomat a fák nem törölhetik ki.
Még valami: tegnap itteni idő szerint 10:25-kor megkezdődött a csillagászati nyár.

