A tavasz és a nyár az erkélyemen történő szárítások ideje.
Nagy melegben egy-két óra kell csak teregetés után, és már hozhatom is be a ruhákat, a legkönnyebben megszáradó vékony blúzokat, az ágyneműt és közöttük a fehér lepedőket.
Ez utóbbiak arra is jók, hogy kicsipeszelve erős napsütésben árnyékot adjanak a mögöttük lévő ablakoknak.
Sok éve mindenhol van már redőnyöm, és most ezek segítenek a hőségben, hogy 1-2 fokkal hűvösebb lehessen bent. A lepedőket a napsütés ellen tehát már nem használom.
Ha kimegyek leszedni a megszáradt fehér ruhákat, akkor a színük és a szemembe sütő napfény annyira elvakít, hogy bejövetelem után alig látok.
És én mégis ki-bejárkálok, mert kell a levegő illata a ruháimon. Inkább homályosan látok bent egy percig, csakhogy érezhessem majd magamon legalább rövid ideig azt a nem hivalkodó és inkább semlegesnek tűnő illatot.
Ha tényleg erre is akarok törekedni a kinti szárításokkal, akkor el kell felejtenem majd a Coccolino, Silan és Lenor nevű öblítőket.


