Vissza még ahhoz a grillezős napunkhoz, mert szorult belém még mondanivaló:
Nemcsak grilleztünk, ettünk, ittunk és beszélgettünk, hanem képeket is nézegettünk.
Készülnek mindig fotók ott és akkor, ahol járunk. Volt legutóbb a jelenlévők életében Csehország, Ausztria, Franciaország, és megmutatta mindenki, hogy ki merre járt, és mit látott.
Jött a kedvenc Csehországom is M. idősebbik fiának a szemével: Prága éjjel és nappal, Cesky Krumlov pedig csak nappal. Majd az osztrák Bucklige Welt hegyeinek, legelőinek (Milka) teheneinek emlékfoszlányai jöttek elő számomra is. Csak a foszlányok, mert régen jártunk ott.
M. franciaországi képeit már nálam korábban láttam, de újra megnéztem őket.
A kicsink is figyelt, és felismerte magát, amikor róla készült képeket látott. Nevetve magára mutatott a képernyőn, mintha tükörképet fedezett volna fel.
Először a biciklijéről figyelte az eseményeket, utána apuka ölébe kéretszkedett, aki láthatóan el is olvadt a gyönyörűségtől, hogy az ő öle lett a kiválasztott "fotel" a mozizásra.
Mindenki megtalálta a helyét, ki kanapén ülve lógatta a lábát, ki szőnyegen ülve, ki apa ölében. Én is a kanapén ültem, és egy közeli székre tett kávémba is belekortyolgatva fényképezgettem közben.
Tudtam, hogy az én képeim közül sokat feltehetek majd a WhatsAppon létrehozott közös kis csoportunkba.
Meg is tettem azóta, és kaptam is köszönetet és szívecskéket értük.


