2026. június 24., szerda

Szezonváltás

Az évek alatt  baráttá is váló volt  kolléganőmtől kértem el a  Facebookjáról el ezt a mondatot: 


Ezennel lezárjuk a hideg miatti sopánkodás időszakát, és ünnepélyesen megnyitjuk a meleg miatti jajgatás szezonját! :)


Igyekszem nem jajgatni, ha menni fog inkább tényeket fogok közölni.
Ami kell többek között: víz, napszemüveg, zsebkendő és nem orrfújásra, hanem homlok törölgetésre. A csuklóra és tarkóra hideg víz, és amennyit még a bőr elvisel, annyi zuhanyozás. Bent csak egy póló, kint nyári ruha. 
Gyümülcs is kell néha, és a legjobb egyenesen a hűtőszekrényből elővéve. A vett  cseresznye magyar, a sárgabarack görög, és annyira finom volt mind a kettő, hogy másnap is visszamentünk az Intersparba egy újabb adagot venni ugyanebből. Szerencsére volt még belőlük. 
M. összefoglalója erről a cseresznyéről: "Jobb, mint az öcsémé". 
Direkt megnéztem, és a dobozán ez olvasható: Gerendás tanya, Békés megye.
Az almát M. választotta, ő igazi alma evő, minden nap egyet megeszik. Úgy, ahogy az orvos és az alma kapcsolatát a jól ismert mondás is leírja. Lehet, hogy ő azt a kis matricát észre sem vette rajtuk, de én igen.
Minden ablakom jelenlegi állapota a képen látható. Alul mindenhol hagytam azért egy kis rést, hogy ne kelljen  tapogatóznom nappal a sötétben.
Most félhomályban éldegélek, de nekem úgyis így jó,  nem szeretem az erős fényt.
Az utolsón a pénteken az autóból készült reményt keltő esőfelhők vannak, de sajnos végül nem lett belőlük mégsem. Megmaradtak 1-2 órán át tartó látványnak, majd újra kisütött a Nap.
A földek és kertek porzanak és szomjaznak. Én legalább tudok inni, de ők még azt sem. 






4 megjegyzés:

  1. Imádom a gyümölcsöket, kedvencem nekem is az alma, de szinte mindet szeretem! Egszerre vagy 3 félét is megeszek belőlük desszert gyanánt!
    Itt is az esőt várjuk, hogy felfrissítse kicsit a levegőt, de nem látszik egy felhő sem...
    Én is egyetértek a barátnőddel, sőt minden évben leírom a tavasz eljövetelével ezt a gondolatot...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. M.-nak ez tetszik, és így él: „Minden nap egy alma az orvost távol tartja”.
      Az angoloknál is létezik a mondat, és szintén rímel: "One apple a day keeps the doctor away." Franciául hogyan van?
      Én régebben nem szerettem a gyümölcsöket, most már igen, de többet kellene ennem.Most sajnos nincs itthon. Amit vasárnap vettem elfogyott, a boltba pedig nem akarok elmenni.
      Eső nincs, már nem is tudom mióta így van. Hiányzik nagyon!
      Nyáron különösen "jajgatunk" a hőség miatt, de egyszer már írtam arról, hogy együtt könnyebb elviselni. Mármint a kommentelőkkel is együtt...:)

      Törlés
    2. Franciául még nem hallottam, ki kéne találnom egy rímelő francia változatát!
      (Valóban jobb kórusban nyavalyogni, így igaz!)

      Törlés
  2. Elhatároztam, hogy elkezdek piacra járni friss, őstermelői gyümölcsök miatt - ahogy anyukám is, hajnalokban... (nem vagyok megelégedve a supermarketesekkel...

    VálaszTörlés

zene

x

Tájékoztatás

Az Éva című blogon található képek saját fotók.

E-mail címem: editis@citromail.hu