2026. június 24., szerda

Szezonváltás

Az évek alatt  baráttá is váló volt  kolléganőmtől kértem el a  Facebookjáról el ezt a mondatot: 


Ezennel lezárjuk a hideg miatti sopánkodás időszakát, és ünnepélyesen megnyitjuk a meleg miatti jajgatás szezonját! :)


Igyekszem nem jajgatni, ha menni fog inkább tényeket fogok közölni.
Ami kell többek között: víz, napszemüveg, zsebkendő és nem orrfújásra, hanem homlok törölgetésre. A csuklóra és tarkóra hideg víz, és amennyit még a bőr elvisel, annyi zuhanyozás. Bent csak egy póló, kint nyári ruha. 
Gyümülcs is kell néha, és a legjobb egyenesen a hűtőszekrényből elővéve. A vett  cseresznye magyar, a sárgabarack görög, és annyira finom volt mind a kettő, hogy másnap is visszamentünk az Intersparba egy újabb adagot venni ugyanebből. Szerencsére volt még belőlük. 
M. összefoglalója erről a cseresznyéről: "Jobb, mint az öcsémé". 
Direkt megnéztem, és a dobozán ez olvasható: Gerendás tanya, Békés megye.
Az almát M. választotta, ő igazi alma evő, minden nap egyet megeszik. Úgy, ahogy az orvos és az alma kapcsolatát a jól ismert mondás is leírja. Lehet, hogy ő azt a kis matricát észre sem vette rajtuk, de én igen.
Minden ablakom jelenlegi állapota a képen látható. Alul mindenhol hagytam azért egy kis rést, hogy ne kelljen  tapogatóznom nappal a sötétben.
Most félhomályban éldegélek, de nekem úgyis így jó,  nem szeretem az erős fényt.
Az utolsón a pénteken az autóból készült reményt keltő esőfelhők vannak, de sajnos végül nem lett belőlük mégsem. Megmaradtak 1-2 órán át tartó látványnak, majd újra kisütött a Nap.
A földek és kertek porzanak és szomjaznak. Én legalább tudok inni, de ők még azt sem. 






11 megjegyzés:

  1. Imádom a gyümölcsöket, kedvencem nekem is az alma, de szinte mindet szeretem! Egszerre vagy 3 félét is megeszek belőlük desszert gyanánt!
    Itt is az esőt várjuk, hogy felfrissítse kicsit a levegőt, de nem látszik egy felhő sem...
    Én is egyetértek a barátnőddel, sőt minden évben leírom a tavasz eljövetelével ezt a gondolatot...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. M.-nak ez tetszik, és így él: „Minden nap egy alma az orvost távol tartja”.
      Az angoloknál is létezik a mondat, és szintén rímel: "One apple a day keeps the doctor away." Franciául hogyan van?
      Én régebben nem szerettem a gyümölcsöket, most már igen, de többet kellene ennem.Most sajnos nincs itthon. Amit vasárnap vettem elfogyott, a boltba pedig nem akarok elmenni.
      Eső nincs, már nem is tudom mióta így van. Hiányzik nagyon!
      Nyáron különösen "jajgatunk" a hőség miatt, de egyszer már írtam arról, hogy együtt könnyebb elviselni. Mármint a kommentelőkkel is együtt...:)

      Törlés
    2. Franciául még nem hallottam, ki kéne találnom egy rímelő francia változatát!
      (Valóban jobb kórusban nyavalyogni, így igaz!)

      Törlés
    3. Az egymást támogatás egy kis könnyebbséget ad a nehéz helyzetben is! Mondjuk, ez legyen a legnehezebb helyzet!
      Most éppen nem folyik rólam a víz. Zuhanyozás után és alig mozgásban vagyok.
      Azt hittem minden nyelvben megvan az "almás" mondás. Ha valamit sikerül alkotnod belőle, közöld majd légy szíves! Érdekel.

      Törlés
  2. Elhatároztam, hogy elkezdek piacra járni friss, őstermelői gyümölcsök miatt - ahogy anyukám is, hajnalokban... (nem vagyok megelégedve a supermarketesekkel...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Azért dícsértem annyira a cseresznyét és a barackot, mert nagyon finom volt, pedig nagyáruházban vettük. Én sem vagyok mindig elégedett, ha ott vásárolom a gyümölcsöt! Valahogy nincs ízük.
      Piacra nem tudok már járni. Gyalog nekem messzire van, pedig ott jobb lenne gyümölcsöt is vásárolni.

      Törlés
    2. De jó is lenne piacról vásárolni.

      Törlés
  3. Hölgyeim! Csendesebben a nyafogással.... Függönyök egyáltalán nincsenek körülöttem. Ellenben éjszakai kutyázás, van hajnali kelés. Van alvás egy nyúzott trikóban és egy bugyiban. A héten eddig 3x reggeli kertezés 4 órás intervallumban. Garázs csatorna tisztítás, terebélyes rózsabokor metszés, számtalan tüskével, karcolással... Utána benti munka. Ha már végképp elegem van, akkor egy rövid szundítás. És locsolás, locsolás, locsolás. 37-38 Celsius van.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Elismerésem a sok munkádért, ezekhez kéoest semmi dolgom. Sem kutyám, sem kertem, a csak magamról való gondoskodás megy csak. Más a helyzetünk!
      A nyafogást én is igyekszem visszafogni, és tényközlésekké alakítani. Ezzel az ígérettel indítottam a mondandómat.
      Alvás volt már nálam minden nélkül, mert bármi sok lett volna rajtam. Ezzel az egyszerű döntéssel sikerült is elaludnom.
      A locsolás kell! Szombattól harmadfokú hőségriadó lesz mindenféle szabályok bevezetésével. Nem tudom a vízkorlátozást ennyire érinti, nem néztem utána.

      Törlés
  4. It’s difficult to stay in the dark the whole day , we can’t even open the windows in the morning as it is more than 30 degrees all night no wind , no fresh air.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. It's not difficult for me to be in semi-darkness all day. I prefer it to bright light. My eyes are sensitive and I like the atmosphere of semi-darkness.
      I open the windows a little in the morning, then they are closed all day. Other times I let in fresh air for longer periods and more often.

      Törlés

zene

x

Tájékoztatás

Az Éva című blogon található képek saját fotók.

E-mail címem: editis@citromail.hu