Az évek alatt baráttá is váló volt kolléganőmtől kértem el a Facebookjáról el ezt a mondatot:
Ezennel lezárjuk a hideg miatti sopánkodás időszakát, és ünnepélyesen megnyitjuk a meleg miatti jajgatás szezonját! :)
Igyekszem nem jajgatni, ha menni fog inkább tényeket fogok közölni. Ami kell többek között: víz, napszemüveg, zsebkendő és nem orrfújásra, hanem homlok törölgetésre. A csuklóra és tarkóra hideg víz, és amennyit még a bőr elvisel, annyi zuhanyozás. Bent csak egy póló, kint nyári ruha. Gyümülcs is kell néha, és a legjobb egyenesen a hűtőszekrényből elővéve. A vett cseresznye magyar, a sárgabarack görög, és annyira finom volt mind a kettő, hogy másnap is visszamentünk az Intersparba egy újabb adagot venni ugyanebből. Szerencsére volt még belőlük. M. összefoglalója erről a cseresznyéről: "Jobb, mint az öcsémé". Direkt megnéztem, és a dobozán ez olvasható: Gerendás tanya, Békés megye. Az almát M. választotta, ő igazi alma evő, minden nap egyet megeszik. Úgy, ahogy az orvos és az alma kapcsolatát a jól ismert mondás is leírja. Lehet, hogy ő azt a kis matricát észre sem vette rajtuk, de én igen. Minden ablakom jelenlegi állapota a képen látható. Alul mindenhol hagytam azért egy kis rést, hogy ne kelljen tapogatóznom nappal a sötétben. Most félhomályban éldegélek, de nekem úgyis így jó, nem szeretem az erős fényt. Az utolsón a pénteken az autóból készült reményt keltő esőfelhők vannak, de sajnos végül nem lett belőlük mégsem. Megmaradtak 1-2 órán át tartó látványnak, majd újra kisütött a Nap. A földek és kertek porzanak és szomjaznak. Én legalább tudok inni, de ők még azt sem.
Imádom a gyümölcsöket, kedvencem nekem is az alma, de szinte mindet szeretem! Egszerre vagy 3 félét is megeszek belőlük desszert gyanánt! Itt is az esőt várjuk, hogy felfrissítse kicsit a levegőt, de nem látszik egy felhő sem... Én is egyetértek a barátnőddel, sőt minden évben leírom a tavasz eljövetelével ezt a gondolatot...
M.-nak ez tetszik, és így él: „Minden nap egy alma az orvost távol tartja”. Az angoloknál is létezik a mondat, és szintén rímel: "One apple a day keeps the doctor away." Franciául hogyan van? Én régebben nem szerettem a gyümölcsöket, most már igen, de többet kellene ennem.Most sajnos nincs itthon. Amit vasárnap vettem elfogyott, a boltba pedig nem akarok elmenni. Eső nincs, már nem is tudom mióta így van. Hiányzik nagyon! Nyáron különösen "jajgatunk" a hőség miatt, de egyszer már írtam arról, hogy együtt könnyebb elviselni. Mármint a kommentelőkkel is együtt...:)
Az egymást támogatás egy kis könnyebbséget ad a nehéz helyzetben is! Mondjuk, ez legyen a legnehezebb helyzet! Most éppen nem folyik rólam a víz. Zuhanyozás után és alig mozgásban vagyok. Azt hittem minden nyelvben megvan az "almás" mondás. Ha valamit sikerül alkotnod belőle, közöld majd légy szíves! Érdekel.
Elhatároztam, hogy elkezdek piacra járni friss, őstermelői gyümölcsök miatt - ahogy anyukám is, hajnalokban... (nem vagyok megelégedve a supermarketesekkel...
Azért dícsértem annyira a cseresznyét és a barackot, mert nagyon finom volt, pedig nagyáruházban vettük. Én sem vagyok mindig elégedett, ha ott vásárolom a gyümölcsöt! Valahogy nincs ízük. Piacra nem tudok már járni. Gyalog nekem messzire van, pedig ott jobb lenne gyümölcsöt is vásárolni.
Imádom a gyümölcsöket, kedvencem nekem is az alma, de szinte mindet szeretem! Egszerre vagy 3 félét is megeszek belőlük desszert gyanánt!
VálaszTörlésItt is az esőt várjuk, hogy felfrissítse kicsit a levegőt, de nem látszik egy felhő sem...
Én is egyetértek a barátnőddel, sőt minden évben leírom a tavasz eljövetelével ezt a gondolatot...
M.-nak ez tetszik, és így él: „Minden nap egy alma az orvost távol tartja”.
TörlésAz angoloknál is létezik a mondat, és szintén rímel: "One apple a day keeps the doctor away." Franciául hogyan van?
Én régebben nem szerettem a gyümölcsöket, most már igen, de többet kellene ennem.Most sajnos nincs itthon. Amit vasárnap vettem elfogyott, a boltba pedig nem akarok elmenni.
Eső nincs, már nem is tudom mióta így van. Hiányzik nagyon!
Nyáron különösen "jajgatunk" a hőség miatt, de egyszer már írtam arról, hogy együtt könnyebb elviselni. Mármint a kommentelőkkel is együtt...:)
Franciául még nem hallottam, ki kéne találnom egy rímelő francia változatát!
Törlés(Valóban jobb kórusban nyavalyogni, így igaz!)
Az egymást támogatás egy kis könnyebbséget ad a nehéz helyzetben is! Mondjuk, ez legyen a legnehezebb helyzet!
TörlésMost éppen nem folyik rólam a víz. Zuhanyozás után és alig mozgásban vagyok.
Azt hittem minden nyelvben megvan az "almás" mondás. Ha valamit sikerül alkotnod belőle, közöld majd légy szíves! Érdekel.
Elhatároztam, hogy elkezdek piacra járni friss, őstermelői gyümölcsök miatt - ahogy anyukám is, hajnalokban... (nem vagyok megelégedve a supermarketesekkel...
VálaszTörlésAzért dícsértem annyira a cseresznyét és a barackot, mert nagyon finom volt, pedig nagyáruházban vettük. Én sem vagyok mindig elégedett, ha ott vásárolom a gyümölcsöt! Valahogy nincs ízük.
TörlésPiacra nem tudok már járni. Gyalog nekem messzire van, pedig ott jobb lenne gyümölcsöt is vásárolni.