Vissza még ahhoz a grillezős napunkhoz, mert szorult belém még mondanivaló:
Nemcsak grilleztünk, ettünk, ittunk és beszélgettünk, hanem képeket is nézegettünk.
Készülnek mindig fotók ott és akkor, ahol járunk. Volt legutóbb a jelenlévők életében Csehország, Ausztria, Franciaország, és megmutatta mindenki, hogy ki merre járt, és mit látott.
Jött a kedvenc Csehországom is M. idősebbik fiának a szemével: Prága éjjel és nappal, Cesky Krumlov pedig csak nappal. Majd az osztrák Bucklige Welt hegyeinek, legelőinek (Milka) teheneinek emlékfoszlányai jöttek elő számomra is. Csak a foszlányok, mert régen jártunk ott.
M. franciaországi képeit már nálam korábban láttam, de újra megnéztem őket.
A kicsink is figyelt, és felismerte magát, amikor róla készült képeket látott. Nevetve magára mutatott a képernyőn, mintha tükörképet fedezett volna fel.
Először a biciklijéről figyelte az eseményeket, utána apuka ölébe kéretszkedett, aki láthatóan el is olvadt a gyönyörűségtől, hogy az ő öle lett a kiválasztott "fotel" a mozizásra.
Mindenki megtalálta a helyét, ki kanapén ülve lógatta a lábát, ki szőnyegen ülve, ki apa ölében. Én is a kanapén ültem, és egy közeli székre tett kávémba is belekortyolgatva fényképezgettem közben.
Tudtam, hogy az én képeim közül sokat feltehetek majd a WhatsAppon létrehozott közös kis csoportunkba.
Meg is tettem azóta, és kaptam is köszönetet és szívecskéket értük.
It is a nice occupation to watch to photos during a family gathering. I remember my father loved to watch various photos of our family life during the winter Sundays. We had coffee and eat a home made cake.
VálaszTörlésThe little boy is like my grandchildren watching tv on their bike 😂
The picture of the father and son is very nice. Hugs Catherine
We often look at pictures with M., too, when there are two of us. Now there were more of us, and there were more joy and memories.
TörlésYour younger grandson is about the same age as our little one. They are the same age, they watch TV with the same attention. There may be only small differences between them.
Our little one likes to sit on laps, and the older ones like to take him on their laps. Everyone is happy like that! :)
Hugs. Éva